top of page

KARGO VE TESLIM SURECI NEDIR?

Güncelleme tarihi: 26 Tem 2022

Siparişiniz sonrasında kargo ve teslim süreci hakkında merak edebileceğinizi düşündüğümüz noktalar.

Son kararlar verildi, tasarımlar hazırlandı, revizeler netleşti ve artık işin en sıkıcı kısmı beklemek..


Kargo

Kargo durumu tamamen opsiyoneldir. Yani sizin istediğiniz özel bir durum var ise muhtemelen yerine getirilecektir. Fakat genel olarak durum şöyle ;

Ortalama 100-500 adet ürünler için genellikle PTT Kargo tarafımızca tercih ediliyor. Evet zaman konusunda biraz geç kaldıkları olsada taşıma ücretlerinde en uygun fiyatıda PTT veriyor. Dediğimiz gibi eğer farklı bir talebiniz var ise o şekilde tarafınıza gönderim sağlabilir.


Kargo ücreti ?

Bu konuda her ne kadar günümüzde ''Kargo bedava'' popüler olsada bizim işimiz toptan imalat. Evet tarafımıza öden rakamlar ne kadar yüksek görünürse görünsün Şunu hatırlatmak isterim ki toptan ürünlerin kar oranları oldukça düşüktür. Bu noktada birbirimizi kandırmanın adil olmadığını ödediğiniz her bir kuruşun tamamen üretilecek ürün ve ürünün işçiliğine ödediğinizi bilmenin rahatlığına varabilirsiniz. Süslü ambalajlar veya kargo bedava gibi durumlara değil.


Ne kadar öderiz ?

Kargo ücretlerinden korkmanıza gerek yok.

Bu güne kadar gönderdiğimiz yüzlerce kargo oldu fakat tabikide net kargo fiyatlarını hesap etmemiz mümkün değil. Fakat şunu söylebilirim ki kargo ücretleri hiçbir zaman ürün maliyetini fazla etkilemiyor. Yinede içimiz rahat etsin derseniz farklı kargo firmalarına ait sitelere girerek kg olarak hemen hemen ne kadar ödeyeceğinizi hesaplayabilirsiniz.


Teslim süreci


Teslim süreci oldukça değişkendir. Fakat bu durum tabikide bir bilinmezlik değil. Ortalama 12 ile 14 iş günü içerisinde ürünler tarafınıza kargolanacaktır. Bu süre 1000 adete kadar vereceğiniz siparişler için geçerlidir. Eğer ihtiyacınız olan ürün bu rakamdan fazla ise bizimle iletişime geçerek operasyon süreci hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bu süre biraz fazla mı ?

Şunu hatırlatmak isterim ki sipariş sonrasında ilk 3 gün içerisinde kumaşlarınız tarafımızca temin edilir nakliyesi gerçekleştirilir. Ve bu durum gerek 100 adet gerekse 1000 adet içinde aynıdır. Daha sonrasında kesim için hazırlanır ve pastal kesimi gerçekleşir. Her kalıptan birer adet dikim yapılır ve kesimde bir problem olup olmadığı izlenimlenir. Daha sonrasında eğer bir problem yok ise dikim işlemine geçilir. Dikim işlemi aceleye getirelecek bir işlem değildir. Özetle son olarak ürünler ütü paket için hazırlanır kalite kontrolü yapılır ve defosu olan ürünler ayrılır eğer tarafınıza defolu ürün gönderilir ise ortalama 15 iş günü içerisinde değişimi yapılır. (Bu süreç oldukça değişkendir fakat kesinlikle değişim yapılacaktır.) Son olarak şeffat paketlere her bir ürün tek tek olmak üzere paketlenir.İade ve değişim: Yasalar gereği özelleştirilmiş (özel baskı yapılmış , ürün üzerinde müşteri talebi ile değişiklikler yapılmış veya özel kumaş ile çalışılmış ise ) ürünlerde tüketicinin iade/değişim hakkı yoktur.

287 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page